Kupujesz kocioł na pellet Pamiętaj o tym przy zakupie!

Kupujesz kocioł na pellet? Pamiętaj o tym przy zakupie!

Kotły pelletowe to ekologiczne, wygodne i niezawodne urządzenia. Przy ich zakupie warto jednak pamiętać o kilku rzeczach!

Paliwo należące do OZE, zautomatyzowana obsługa, nowoczesny design – to tylko niektóre z zalet ogrzewania domu piecem na pellet!

Sezon grzewczy trwa w Polsce ponad pół roku. Nic dziwnego, że na rynku dostępna jest szeroka oferta źródeł ciepła. Popularne są kondensacyjne kotły gazowe, wciąż jeszcze tradycyjne kotły zasypowe (choć te powoli przechodzą do historii), kotły na paliwa stałe, a także kominki. Mniej znane, zapewne z uwagi m.in. na koszt inwestycyjny, są pompy ciepła. Przy wyborze sposobu ogrzewania domu warto rozważyć wszystkie możliwe opcje. Świetnym rozwiązaniem jest cieszący się coraz większą popularnością kocioł na pellet.

Zastanawiasz się nad zakupem kotła pelletowego? Poznaj jego zalety!

Piec pelletowy wykorzystuje do spalania odnawialne źródło energii jakim jest pellet. Paliwo to jest czyste, ekologiczne i łatwe w przechowywaniu. Co więcej, obsługa kotła ogranicza się do dosypywania paliwa raz na kilka dni. To duży komfort w porównaniu z tradycyjnymi piecami zasypowymi, które wymagały niemal stałego nadzoru i przy których nietrudno było o wyziębienie domu podczas kilkudniowej nieobecności domowników! Co ciekawe, niektóre modele kotłów pelletowych zostały wyposażone w funkcję automatycznego czyszczenia wymiennika i system odpopielania / usuwania popiołu.

Kocioł na pellet. Pamiętaj o tym przy zakupie!

W ciągu ostatnich pięciu lat popularność kotłów na pellet wzrosła wielokrotnie – zwłaszcza w stosunku do czasów, gdy królowały kopciuchy, czyli kotły zasypowe. Obecnie decydując się na wybór kotła pelletowego kierujemy się najczęściej rachunkiem ekonomicznym, wygodą użytkowania i ekologią.

Jeśli chodzi o ekologię kupowany przez nas kocioł przede wszystkim powinien spełniać wymogi dyrektywy Unii Europejskiej, czyli ecodesignu, poświadczone stosownym certyfikatemdokumentem. Nowoczesne i ekologiczne piece na pellet znajdziesz na https://www.defro.pl/.

Nie mniej istotne są parametry ułatwiające obsługę kotła i wpływające na jego jakość. Przede wszystkim warto zainwestować w efektywny i wysokowydajny palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia. Wyposażony w modulację nadmuchu powietrza z systemem „Adaptive control” zapewni nam niezawodną pracę przez długie lata.

Wymiennik kotła o walcowej konstrukcji zz poziomą płomienicą i poziomymi płomieniówkami z zastosowaniem ekonomize-rów pozwoli z kolei na odzysk ciepła ze spalin i wpłynie na wysoką sprawność kotła zaś intuicyjny dotykowy sterownik zagwarantuje intuicyjną obsługę i samokontrolę kotła.

Zastosowany czujnik poziomu pelletu w zasobniku pozwoli kontrolować stan paliwa, a w przypadku wystąpienia jego braku, po ponownym zasypaniu nie będzie konieczności ponownego procesu rozpalania kotła. Warto sięgnąć po urządzenie, które będzie miało funkcję automatycznego rozpalania i wygaszania.

Wentylator wyciągowy wyeliminuje problem z niewłaściwym ciągiem kominowym i wpłynie na stabilizację pracy kotła. Ceramika umieszczona w komorze paleniska świetnie pełni z kolei rolę katalizatora.

Jeśli zależy nam na miejscu warto zwrócić uwagę by zasobnik pelletu umieszczony był bezpośrednio nad kotłem. Dzięki temu urządzenie zmieści się nawet w wąskim pomieszczeniu kotłowni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zabezpieczyć dach przed kunami?

Każdy właściciel i mieszkaniec domu przyzwyczajony jest do tego, że od czasu do czasu znajdować będzie różnego rodzaju zwierzęta, czy też owady, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wyrządzać…