Jak stworzyć brief projektu nowego domu

Jak stworzyć brief projektu nowego domu?

Planowanie nowego domu lub remontu jest bardzo dużym i ekscytującym projektem, który wymaga gruntownego przygotowania. Szczególnie realizacja Twojej wizji może wydawać się trudnym procesem. Chcemy Ci pokazać, jak najlepiej podejść do briefu projektowego, aby stworzyć swój nowy, wymarzony dom. Celem jest spełnienie wszystkich Twoich potrzeb i życzeń w nowym domu. 

Dlatego musisz mieć jasność co do tego, czego naprawdę potrzebujesz, a co jest raczej cenionym dodatkiem. Bądź świadomy faktu, że zazwyczaj nie jest możliwe zrealizowanie każdego Twojego pomysłu. Dlatego kluczowym punktem w projektowaniu nowego domu jest właściwe ustalenie priorytetów. Oto nasz przewodnik, co należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia briefu projektu nowego domu:

Dowiedz się, czego potrzebujesz i czego pragniesz

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, jest porównanie Twojej przyszłej sytuacji życiowej z obecną. Zadaj sobie pytanie: Co najbardziej podoba mi się w moim domu? Co mi się nie podoba, a co musi być ulepszone w nowym? Bez jakich cech nie mogę żyć? Odpowiedzi na te pytania dadzą Ci jasność i podstawę do rozpoczęcia budowy Twojego briefu i końcowo znalezienie wymarzonego nowoczesnego projektu domu.

Krok po kroku

Podstawowy układ i struktura domu powinny być skoncentrowane na pierwszym punkcie. Musisz zdecydować, jak wykorzystać przestrzeń, którą masz, ile pokoi chcesz zawrzeć, a także co z nich zrobić. To zadanie może się wydawać całkiem oczywiste jednak zachęcamy Cię do otworzenia się na nowe możliwości. Użyj Internetu, czasopism lub sprawdź miejsca swoich przyjaciół, aby dowiedzieć się, jakie style, kształty, kolory i materiały lubisz najbardziej. Zanurz się w końcu w przebogate archiwa gotowych projektów domów i czerp z nich inspiracje całymi garściami.

Na tym etapie badań, nie musisz skupiać się na strukturyzacji swoich pomysłów. Ten krok daje Ci możliwość pójścia na całość z Twoimi pomysłami na projekt. Tworzenie tablic nastroju z Twoimi pomysłami jest świetnym sposobem na ich zapisanie i uzyskanie przeglądu swojej pracy.

Jaka jest Twoja wizja?

Innym bardzo użytecznym środkiem, który pomoże Ci zwizualizować Twoje pomysły są internetowe planery pomieszczeń 3D. Z tymi programami, możesz tworzyć cyfrowe pokoje i także projektować je w taki sposób, w jaki chciałbyś by wyglądały u Ciebie w domu. Możesz dodawać meble, tapety i farby jak również inne akcesoria. Kiedy już wiesz, jaka jest Twoja wizja i zebrałeś wszystkie swoje pomysły, powinieneś spojrzeć na nie i spróbować znaleźć wspólne cechy, aby ustalić strukturę w swoim briefie. Powiedzą Ci one, jakie kształty, tkaniny i style użyjesz do realizacji i sprawiają, że łatwiej jest planować zaczynając właśnie tam.


Teraz wiesz o swoich pragnieniach i potrzebach, swoich priorytetach i stylu i jesteś gotowy, aby rozpocząć tworzenie nowego briefu projektu domu ! I pamiętaj – nie musisz trzymać się swojego briefu „Od A do Z”. Nie wszystko działa zgodnie z planem, a niektóre plany mogą się zmienić w ostatniej chwili! Co więcej, bądź świadom, że wykonałeś ciężką pracę i będzie ona procentować jeszcze przez długie lata, kiedy już będziesz mieszkał w swoim wymarzonym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Odpowietrzanie pompy centralnego ogrzewania

W okresie jesienno-zimowym bardzo ważny jest komfort cieplny w pomieszczeniu. Zapewnia go sprawnie działające centralne ogrzewanie. Skutki awarii instalacji centralnego ogrzewania są nieprzyjemne i skłaniają właściciela do jak najszybszych działań.…

Jakie konfetti na wesele wybrać?

Różnobarwne konfetti to sposób na niezwykłą oprawę każdego przyjęcia. Tuby wystrzałowe gwarantują niesamowity efekt. Konfetti w kształcie serduszek, motyli lub płatków kwiatów – wystarczy wybrać ulubiony motyw i zapewnić sobie…

Jak zabezpieczyć dach przed kunami?

Każdy właściciel i mieszkaniec domu przyzwyczajony jest do tego, że od czasu do czasu znajdować będzie różnego rodzaju zwierzęta, czy też owady, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wyrządzać…