Czy suchy lód nadaje się do czyszczenia ścian po pożarze

Czy suchy lód nadaje się do czyszczenia ścian po pożarze?

Specjalistyczne metody mycia ścian po pożarze. Czy suchy lód sprawdza się podczas czyszczenia po pożarze? 

Szkody po wybuchu pożaru to ogrom zniszczeń, ale nie tylko. Pożar budynku, nawet gdy nie wywołuje krzywdy ludzkiej, zawsze wiąże się z ogromnym stresem dla właściciela budynku, a także wiąże się z licznymi stratami na mieniu. Jeśli nie udało nam się zgasić pożaru w zarodku i doszło do rozprzestrzeniania się ognia, to straty materialne mogą być duże. U osób prywatnych, poza zniszczeniem sprzętów AGD i RTV, mebli i przedmiotów codziennego użytku ogień zostawia swój ślad na ścianach w postaci sadzy i trudnych do usunięcia zabrudzeń. W przypadku właścicieli firm, mamy do czynienia z uszkodzeniem maszyn produkcyjnych, karami za brak dostaw oraz brakiem możliwości pracy. Usuwanie szkód po pożarach w tym mycie ścian po pożarze jest czynnością kluczową dla obu wyżej wymienionych grup. 


Czyszczenie ścian po pożarze
to czynność bardzo czasochłonna, która  wymaga odpowiednich urządzeń, odpowiednich środków czyszczących oraz sprawdzonych metod sprzątania po pożarze. Warto powierzyć tę czynność profesjonalistom, jednej z ogólnopolskich firm sprzątających po pożarach. Wiele z nich ma w ofercie usuwanie zapachu po pożarze, a także niwelowanie trujących toksyn. Oczywiście, że ozonowanie po pożarze można wykonać samu, ale u osób prywatnych na stanie są zazwyczaj generatory ozonu o mocy 7 g/h, podczas gdy do prac związanych z czyszczeniem po pożarze stosuje się ozonatory o mocy 40 g/h, 80 g/h oraz 240 g/h. Wynika to z prostego faktu, iż podczas likwidacji zapachu spalenizny po pożarze należy osiągnąć stężenie na poziomie 40 ppm. Wirusy usuwane są już przy stężeniu ozonu 5 ppm, stąd wyraźnie widać o ile więcej musimy wyprodukować ozonu do pozbycia się smrodu po pożarze. 

czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem

Mycie ścian po pożarze, usuwanie sadzy 

Czyszczenie ścian po pożarze z sadzy, domowymi sposobami jest bardzo uciążliwe i niestety nie przynosi pożądanych efektów. Sadza wnika głęboko w strukturę ścian i jest trudno usuwalna nawet przy użyciu chemii do czyszczenia kominków. Co więcej, samodzielne mycie ścian po pożarze może być niebezpieczne dla zdrowia. Na ich powierzchni może znajdować się wciąż wiele szkodliwych toksyn po pożarze i substancji smolistych, które powstają w wyniku spalania plastików i innych przedmiotów wyposażenia mieszkania.

Zabieg usuwania szkód po pożarze wraz z myciem ścian należy oddać w bezpieczne ręce specjalistów. Jedną z firm, oferujących sprzątanie po pożarze jest firma- Kastelnik.  Od ponad 8 lat działa ona w branży specjalistycznych czyszczeń i prawie codziennie pogłębiają wiedzę oraz umiejętności w zakresie czyszczenia po pożarach. Technicy firmy posiadają jakościowy i nowoczesny sprzęt do czyszczenia suchym lodem oraz znają sposoby, dzięki którym szybciej znikną skutki pożaru czy też zalania. Tak się bowiem składa, że często przed przystąpieniem do prac związanych z likwidacją szkód pożarowych, należy przeprowadzić osuszanie budynku po zalaniu, uszkodzonego w wyniku akcji straży pożarnej.

Czyszczenia ścian po pożarze suchym lodem- sprawdzona metoda

Od wielu lat, Kastelnik stosuje metodę czyszczenia suchym lodem podczas sprzątania po pożarach. Suchy lód to granulat dwutlenku węgla generowany w specjalnych przenośnych urządzeniach. Jego temperatura osiąga -79 stopni Celsjusza, co czyni go doskonałym medium do dezynfekcji po pożarze. Granulat  CO2, wypuszczany jest pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną sadzą ścianę. Kolejnym etapem jest uderzenie, podczas którego zimny lód uderza w  strukturę sadzy, powodując, że odrywa się ona całkowicie od czyszczonej powierzchni.

Czyszczenie suchym lodem po pożarze przebiega szybko i sprawnie z urządzeniem Cold Jet Aero 40. Co ważne, mycie ścian suchym lodem nie niszczy czyszczonej powierzchni oraz w żaden inwazyjny sposób nie wpływa na jej strukturę. W trakcie sprzątania piwnicy po pożarze z granulatu nie wydziela się wilgoć, można więc go śmiało stosować do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą. Do pożarów często dochodzi w nowych niezamieszkanych jeszcze domach. Skrzynki instalacji elektrycznej nie zawsze są sprawdzone, do mieszkania mogą być jeszcze przed odbiorem technicznym. W takich sytuacjach o wadach w instalacji elektrycznej dowiadujemy się podczas analizy powodów wybuchu ognia. 

Mycie sufitów po pożarze suchym lodem- zalety nowej technologi

Wykorzystanie suchego lodu do usuwania sadzy ze ścian i sufitów wiąże się z szeregiem zalet. Mycie ścian po pożarze w domu to sprawdzona metoda i dość tania w zastosowaniu technologia. Suchy lód jest bezpieczny dla zdrowia mieszkańców i zwierząt domowników, nie wpływa w żaden sposób na czyszczoną powierzchnię. Idąc dalej tym tropem, sprzątanie i czyszczenie suchym lodem jest bardzo ekologiczne i przyjazne środowisku. Granulat dwutlenku węgla nie zostawia żadnych odpadów ani ścieków.

Zużyty lód przechodzi bezpośrednio do powietrza w postaci gazowej. Mycie ścian po pożarze przebiega szybko, a jego efekty są rewelacyjne i widoczne od razu. Suchy lód możemy stosować w miejscach, gdzie zabronione jest używanie wody lub środków chemicznych, a użycie tej metody nie spowoduje korozji. Sprzątanie suchym lodem jest także ekonomiczne i stosunkowo tańsze niż zastosowanie innych metod, w tym piaskowania. Technologia ta stosowana jest z powodzeniem w trakcie restytucji mienia po pożarze, będąc jednym z elementów prac dekontaminacji.


Zdecydowanie warto spróbować nowoczesną metodę sprzątania po pożarze, jaką jest mycie powierzchni suchym lodem. Szkoda tracić czas, zdrowie i pieniądze na samodzielne mozolne sprzątanie przy użyciu domowej chemii, kiedy specjaliści w kilka godzin mogą wysprzątać Twój lokal po pożarze, zalaniu czy innym losowym zdarzeniu. Na wszystkie prace związane z dekontaminacją po pożarze, najlepsze firmy udzielają 2-letniej gwarancji, co dodatkowo korzystnie może wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie jednej ich specjalistycznych usług. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kształtki mosiężne kupisz w hurtowni PROTERM!

Kształtki i złączki mosiężne to produkty, które sprawdzą się podczas budowy czy serwisu praktycznie każdej instalacji (ciepłowniczej, kanalizacyjnej, chłodniczej, wodociągowej). Kształtki mosiężne sprawdzą się także w instalacjach sanitarnych o podwyższonym…

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Awarie instalacji wodno-kanalizacyjnych czy też inne wypadki zdarzają się dość często. Niejednokrotnie mają one miejsce bez naszego udziału i wpływu – przykładowo może pęknąć rura w łazience, co sprawi, że…

Jaki wolnostojący garaż betonowy wybrać?

Fachowcy są w stanie wykonać bardzo nowoczesny wolnostojący garaż betonowy. Czym kierować się w trakcie realizowania zamówienia? Jakie aspekty są tutaj szczególnie istotne? O tym możesz dowiedzieć się z poniższej…