Czy sztuczny ogród wertykalny wpływa na sprzedaż mieszkań bez pośredników

Czy sztuczny ogród wertykalny wpływa na sprzedaż mieszkań bez pośredników?

Na rynku nieruchomości działa wiele osób, wykonując tzw. flipy. Praca ta polega na kupnie mieszkania lub domu i wyremontowaniu, tylko po to, by sprzedać zakup z dużym zyskiem. Wykończone w tym celu kawalerki i mieszkania powinny wpisywać się w szeroko rozumiane gusta oraz sprawiać wrażenie wnętrza luksusowego. Im lepsze będą te impresje, tym wyższe padają kwoty kupna nieruchomości. Czy w tego typu biznesie może pomóc sztuczny ogród wertykalny?

Ogród wertykalny – skojarzenia kupującego

Modne obecnie ogrody wertykalne perfekcyjnie wpisują się w ideę Biophilic Design. Projektowanie w zgodzie z naturą staje się coraz bardziej popularne. Ludziom zależy na tym, by żyć w otoczeniu przyrody. Zdecydowanie chętniej zdecydują się więc na mieszkanie z widokiem na park, czy kawalerkę wypełnioną roślinami. Daje to kupującemu poczucie, że w tym wnętrzu może poczuć się zrelaksowany.

Wszyscy znamy już sztuczki z misą owoców podczas pokazu mieszkania, czy wstawieniem sztucznej roślinki do łazienki. Te rozwiązania dalej działają na część kupujących, jednak osoby lepiej obeznane w rynku nieruchomości, nie zwrócą już na nie uwagi. Ogród wertykalny w salonie przykuje jednak wzrok każdego. Tego typu ozdoba świadczy o odwadze sprzedającego, ale i wpływa na postrzeganie mieszkania jako droższe. Dlaczego?

Cena ogrodu wertykalnego

Cena ogrodu wertykalnego

Wystarczy choćby pobieżnie przejrzeć oferty systemów do hodowli roślin w formie ogrodu wertykalnego, by wiedzieć, że za ich instalację trzeba słono zapłacić. A jeszcze, jak zwrócimy uwagę na systemy doświetlenia, czy automatycznego podlewania… Osoby zorientowane w tej dziedzinie, będą doskonale wiedzieć, jaka jest cena ogrodu wertykalnego. Nie wątpmy jednak w pozostałych klientów, którzy chętnie sprawdzą, z jakim kosztem się to wiąże.

Co nam to daje przy sprzedaży mieszkań bez pośrednika?

Skoro sprzedający nieruchomość pokusił się o zainstalowanie dekoracji, oznacza to, że lokal dedykowany jest dla klienta luksusowego. A kto dziś nie chce poczuć się ważny, czy też potraktowany w wyjątkowy sposób? Ogród wertykalny staje się więc właśnie czynnikiem, który doskonale odzwierciedla to wyszukanie i wytworność. Teraz bez problemu kawalerkę nazwiemy luksusowym apartamentem.

Dlaczego sztuczny ogród wertykalny?

Przy realizowaniu kilku takich inwestycji, sztuczny ogród wertykalny jest tańszy w eksploatacji i łatwiejszy w obsłudze. Za jego zakup zapłacisz tylko raz. Nie musisz o niego dbać. Zawsze wygląda dobrze – w pełnym słońcu i głębokim cieniu. Tworzące go rośliny są zawsze gotowe, by pokazać się z jak najlepszej strony. Ponadto jest mobilny. Maksymalna waga 1 m2 sztucznego ogrodu wertykalnego to 10 kg, gdy ten żywy waży około 25 kg.

Wysoka jakość sztucznego ogrodu wertykalnego

Potrzebujesz przy tym dekoracji, która maksymalnie jest zbliżona wyglądem do naturalnych roślin. Tylko wtedy sztuczny ogród wertykalny będzie miał sens w kontekście sprzedaży mieszkań. Wówczas kupujący faktycznie będą odczuwać wytworny szyk i wysoką prezencję nieruchomości. Wykorzystując ku temu sztuczne rośliny o słabej jakości, nie spłynie na nas blichtr i potężny zysk, a tandeta i… taniość.

Sprawdź: Jak zrobić ogród wertykalny w domu?

Sztuczny ogród wertykalny a wartość mieszkania – podsumowanie

Wysokiej jakości sztuczny ogród wertykalny Plantia z pewnością wpłynie na wartość mieszkania lub domu.  Jego perfekcyjne odwzorowanie roślin żywych sprawia, że łatwo pomylić je z naturalnymi okazami. Zachowujemy przy tym maksimum korzyści z zastosowania syntetycznej wersji. Sztuczny ogród wertykalny Plantia to najlepszy wybór do perfekcyjnej prezentacji nieruchomości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak funkcjonalnie urządzić garaż?

Przydomowy garaż najczęściej jest wbudowany w bryłę budynku. Czasami może stać obok głównego budynku, stanowiąc osobny budynek. Służy najczęściej do przechowywania samochodu, urządzeń niezbędnych do utrzymania porządku w domu czy…

Odpowietrzanie pompy centralnego ogrzewania

W okresie jesienno-zimowym bardzo ważny jest komfort cieplny w pomieszczeniu. Zapewnia go sprawnie działające centralne ogrzewanie. Skutki awarii instalacji centralnego ogrzewania są nieprzyjemne i skłaniają właściciela do jak najszybszych działań.…

Jaki wolnostojący garaż betonowy wybrać?

Fachowcy są w stanie wykonać bardzo nowoczesny wolnostojący garaż betonowy. Czym kierować się w trakcie realizowania zamówienia? Jakie aspekty są tutaj szczególnie istotne? O tym możesz dowiedzieć się z poniższej…

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Awarie instalacji wodno-kanalizacyjnych czy też inne wypadki zdarzają się dość często. Niejednokrotnie mają one miejsce bez naszego udziału i wpływu – przykładowo może pęknąć rura w łazience, co sprawi, że…