wentylator łazienkowy 12v

Wentylator łazienkowy - czym się kierować przy wyborze?

Wentylator łazienkowy – czym się kierować przy wyborze?

Jeżeli zależy nam na tym, aby zadbać zarówno o nasze zdrowie, jak i o mikroklimat w mieszkaniu, to koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiedni przepływ, jak i skuteczną wentylację powietrza w naszym domu. Szczególnie jest to ważne w toaletach oraz w łazienkach, gdzie powstaje bardzo dużo pary wodnej, a jej nadmiar może działać destrukcyjnie. Żeby temu zapobiec warto zainstalować wentylator łazienkowy 12v. Co warto o nim wiedzieć?

Po co nam wentylator?

Jeżeli w łazience dostrzeżemy, że skrapla się para wodna, lustra i szyby są zaparowane, a w niektórych miejscach jest pleśń, to wówczas powinna być to dla nas informacja, że wentylacja w naszej łazience nie spełnia podstawowych wymogów. Jak się okazuje, powszechnie wykorzystywana wentylacja grawitacyjna często nie spełnia swojego zadania. W znaczącym stopniu zależy to od warunków panujących na zewnątrz, takich jak kierunek i siła wiatru, temperatura, czy też ciśnienie atmosferyczne. Żeby pozbyć się problemów z nadmierną wilgocią powietrza w łazience, warto zainstalować wentylator, który wspomoże jego wymianę.

Jak właściwie działa wentylator łazienkowy 12v?

Wentylator łazienkowy 12v ma za zadanie wyprowadzić z łazienki zużyte powietrze. Żeby cały proces był skuteczny, urządzenie takie musi mieć odpowiednią wydajność. Ustalone normy określają, że powietrze w łazience, powinno  być wymieniane średnio siedem razy na godzinę. Wentylator łazienkowy 12v z łatwością utrzyma tę efektywność, gdyż w swojej pracy wykorzystuje zasilanie 12v AC prądem zmiennym. Urządzenie to ma wiele różnych zalet, a jedną z ważniejszych jest cichy tryb pracy, dzięki czemu dochodzi do wymiany powietrza bez generowania zbędnych i dokuczliwych głosów. Bardzo ważnym elementem wyposażenia wentylatora łazienkowego 12v jest zawór zwrotny, który ma na celu zapobieganie dostawaniu się do łazienki nieświeżego powietrza. Warto również wspomnieć o tym, że wentylator taki może być zainstalowany, zarówno w pionie, jak i poziomie.

Jak wybrać miejsce na instalację wentylatora?

To, czy wentylator łazienkowy 12v będzie działał skutecznie, w znaczącym stopniu zależy od tego, czy wybierzemy dla niego odpowiednią lokalizację. Trzeba pamiętać o tym, że urządzenie to powinno zostać umieszczone jak najdalej od wlotu powietrza, a więc od okna, czy też drzwi. Ponadto, wentylator łazienkowy 12v, powinien znajdować się zdecydowanie powyżej podłogi. Jak wynika a przepisów bezpieczeństwa, tego typu urządzenia powinny znajdować się w nie mniejszej odległości niż 1,25 m od osoby, która się kąpie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *