Stylowe baterie łazienkowe

Stylowe baterie łazienkowe

Rynek armatury jest obecnie bardzo rozbudowany. Czasy, gdy w sklepach dostępnych było do wyboru tylko kilka modeli baterii łazienkowych minęły bezpowrotnie. Planując remont łazienki, warto dobrać ten produkt w taki sposób, aby stanowił ozdobę.

Jakie są typy baterii łazienkowych?

Dużo by można rozprawiać na temat wykończenia ceramicznego lub metalowego, kolorach i innych walorach baterii. Tak naprawdę mamy dwa rodzaje. Bateria z pojedynczą głowicą, za pomocą której regulujemy temperaturę i prędkość przepływu wody. Mogą być także baterie w stylu retro z dwoma głowicami. Jedna z głowic reguluje prędkość przepływu zimnej wody, a druga ciepłej. Dostępne są też baterie z możliwością ustawienia temperatury wody. Wtedy głowicą regulujemy już tylko prędkość przepływu. Tak naprawdę jest to bateria jednogłowicowa z regulatorem temperatury, więc mieści się w typie pierwszym.

Czym wyróżniają się baterie?

Baterie łazienkowe dostępne na naszym rynku występują w wielu kategoriach jakościowych. Najczęściej jakość produktu wyznacza jego cena. Nie można wyprodukować dobrego produktu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i żeby był jednocześnie tani.

Baterie wyróżniają się kształtem i dopasowaniem do materiałów wykończeniowych takich jak umywalki, bidety i wanny. Nie można do wanny wyprodukowanej w stylu klasycznym dać zwykłej baterii, bo będzie to źle wyglądać. Tak samo, jak do najzwyklejszej umywalki nie zamontujemy baterii retro.

Nowoczesne baterie łazienkowe

Charakteryzują się one nowymi oraz klasycznymi kształtami i kolorami. Kształt baterii można dobrać do stylistyki pomieszczenia. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie oprócz chromowanych powierzchni spotkać można baterie w kolorze złota. Są one bardzo popularne w wykończeniach nietuzinkowych realizacji. Dekoratorzy wnętrz odkrywają możliwości, jakie daje zestawienie białej umywalki i złotej baterii. Jest to połączenie niebanalne i niewątpliwie zwraca uwagę. Osoby odważne niedające zamknąć się w szufladce konformizmu znajdą ciekawe inspiracje na stronie Bluewater. Można znaleźć tam ciekawe produkty. Połączone są w kompletne zestawy, tak, by móc wyposażyć całą łazienkę w armaturę z tej samej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Projektowanie schodów – co i jak?

Odpowiednio zaprojektowane schody to jeden z podstawowych elementów w konstrukcji budynku. Powinny posiadać właściwe aspekty wizualne i być wygodne w codziennej komunikacji. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie przedstawić…