Czy mając dzieci i psy można mieć piękny ogród? Jasne, że tak! Poznajcie pomysły na stylowy ogródek

Czy mając dzieci i psy można mieć piękny ogród? Jasne, że tak! Poznajcie pomysły na stylowy ogródek

Wiele osób marzy o pięknym ogrodzie. Ci, którzy mają dzieci i psie dzieci uważają, że utrzymanie pięknego ogrodu jest właściwie misją skazaną na niepowodzenie. Czy mając dzieci i psy można mieć piękny ogród? My udowodnimy, że tak. Poznajcie gotowe rozwiązania.

Jak poradzić sobie z plamami po moczu na trawniku?

Żółte plamy pojawiające się na trawniku są związane nie tylko z przesychaniem trawy czy jej chorobami, ale również zbyt wysokim poziomem azotu, który powoduje taki efekt. Jest to związane z tym, że czworonożni członkowie rodziny, a często i dzieci ich naśladujące, oddają na trawnik mocz, a wskutek rozpadu białka powstaje właśnie nadmiar azotu. Czy w takiej sytuacji można w ogóle mieć zielony trawnik? Okazuje się, że tak, bo kluczem do rozpuszczenia nadmiaru azotu jest regularne podlewanie. Tutaj warto zainwestować w odpowiedni sprzęt i sprawdzi się wąż Gardena do podlewania. Warto wiedzieć, że można znaleźć różne długości, dzięki którym będzie można dotrzeć do każdego zakamarku ogrodu. Można taki wąż stosować również w połączeniu z końcówką zraszającą. Jeśli mimo podlewania pojawią się wypalone trawy, to nie pozostanie nic innego jak je wykopać i zasiać w danym miejscu nową.

Wykopywanie cebulek z ogródka – zamiast rabat postaw na wysokie, mocne doniczki

Jeśli w Twoim ogrodzie szaleją rasy psów, których głównym hobby jest przekopywanie, to przygotowując rabatę, która jest ogólnodostępna prosisz się o kłopoty. Wiadomo, że psiak tam pójdzie i zacznie kopać. Gorzej będzie jeśli zasadzisz tam cebulki kwiatowe, a psiak ich skosztuje. Trzeba wiedzieć, że zjedzenie cebulki np. tulipana jest silnie toksyczne i tak jest w przypadku większości roślin cebulowych. Dlatego dla estetyki Twojego ogrodu, ale i bezpieczeństwa Twoich psiaków i dzieci, zastosuj nasadzenia w wysokich doniczkach, do których nie będą miały dostępu. Możesz oczywiście w donicach posadzić kwiaty i byliny, które nie są szkodliwe dla zwierząt domowych. Warto postawić na bambus pospolity, zielistkę Sternberga albo ciborę zmienną. Rośliny doniczkowe można podlewać przy okazji podlewania trawnika i tu sprawdzi się wąż ogrodowy Gardena do trawnika i konewka do podlewania roślin w doniczkach. Jeżeli chodzi o rodzaj doniczek, to najlepiej wybierz te betonowe, których ani dziecko ani psiak nie przewróci.

Obsikiwanie iglaków może być problemem, ale nie musisz z nich rezygnować – wybierz grodzenie płotkiem lub siatką dookoła rośliny

W owych doniczkach możesz sadzić także iglaki. Jest to sposób na ich ochronę przed moczem pieska, zwłaszcza samczyka, który lubi znaczyć swój teren. Iglaki są bardzo wrażliwe na psi mocz. Możesz zdecydować się też na grodzenie płotkiem lub siatką, ale naszym zdaniem lepiej sprawdzi się sadzenie karłowatych odmian w doniczkach. Owe donice mogą być rozstawione w różnych miejscach w ogrodzie.

Postaw na miejsce do zabawy dla dzieci i psów – piaskownica będzie absolutnym must have, ale mamy jeszcze kika pomysłów

Nie byłoby stylowego ogródka dla dzieci i psów, gdyby nie znajdujące się w nim miejscach do zabawy. Huśtawka wahadłowa może zainteresować nie tylko dziecko, ale również psa, zwłaszcza rasy border collie, bo te psiaki często lubią tory agility. Każdy psiak ucieszy się natomiast z piaskownicy, w której może kopać do woli. Oczywiście pewnie uważasz, że takie rozwiązanie nie będzie najlepsze, bo piesek będzie załatwiał do niej swoje potrzeby. Jednak nie jest to do końca prawda, bo jeśli psiak regularnie wychodzi na spacery, a także będziesz uczyć go, że to nie miejsce na załatwianie potrzeb, to może traktować ją wyłącznie jako miejsce do zabawy i dzielić z dzieckiem. W ogrodzie może znaleźć się też domek ogrodowy, w którym dzieci mogą przebywać razem z psiakami. Warto jednak nie wybierać domku na drzewie, bo jednak psy to nie koty i będą miały problem, by zejść z dużej wysokości.

Bez wątpienia mimo że masz psie i ludzkie dzieci, możesz stworzyć stylowy ogródek. Wystarczy kilka praktycznych rozwiązań, zastosowanie odpowiednich nasadzeń i urozmaicenie ogrodu architekturą ogrodową. Można też postawić kilka dużych kamieni. W ten sposób pieski będą miały punkty do znaczenia i rzadziej będą sikały na trawnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Popularny iglak – tuja szmaragdowa

Iglaki to często sadzone rośliny w polskich ogrodach. Większość gatunków nie wymaga od właściciela nadzwyczajnych umiejętności ogrodniczych, a zachwyca swoim wyglądem. Iglaki, zwłaszcza tuje ozdobne tworzą zdrowy mikroklimat i wydzielają…

Oryginalne oświetlenie w ogrodzie

Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, więcej czasu spędzamy w ogrodzie. Wieczory w ogrodzie są wspaniałe – pięknie pachną kwiaty, słuchać świerszcze, żaby i różne gatunki ptaków.  Wraz z rodziną, przyjaciółmi i…

Brama wjazdowa na posesję wizytówką domu

Brama wjazdowa na naszą posesję jest niezwykle istotnym elementem obejścia naszego domu, firmy lub obiektu użyteczności publicznej – to właśnie bowiem przez nią domownicy, goście lub interesanci przedostawać się będą…