Przestrzenne możliwości oraz aranżacja wnętrz kolorystyką

Przestrzenne możliwości oraz aranżacja wnętrz kolorystyką

Sukces w aranżacji wnętrz polega przede wszystkim na wnikliwym określeniu naszych potrzeb. Dopasowania tego, o czym marzymy do tego, co chcemy urzeczywistnić w wykonaniu.

Wizualizacja naszych pomysłów

Urządzając wnętrze bardzo pomocnym jest sporządzenie właściwego projektu, który będzie dla nas punktem odniesienia. W ten sposób lepiej rozplanujemy przestrzeń, a pomysły będą jasno sprecyzowane. Biorąc pod uwagę poszczególne strefy mieszkania, część wejściowa odgrywa ważną rolę. Czasami nie skupiamy się nad nią, a warto o niej wspomnieć. To właśnie w tym miejscu wita się przeważnie gości. Przedpokój powinien skupiać odpowiednie oświetlenie i odznaczać się wystarczającą ilością miejsca. Nie powinno w nim zabraknąć schludności i czystości. Rezolutnym rozwiązaniem będzie tu ograniczenie mebli do takich, które są nam niezbędne. Dzięki temu, wejście nie będzie sprawiało wrażenia rozgardiaszu czy przeładowania. Wbudowana szafa i szafka na buty, będą kwintesencją.

Optyczne powiększanie przestrzeni

Co możemy zrobić, jeśli przedpokój jest metrażowo niewielki? Jest na to sposób. Możemy sprawić, aby wydawał się większy. W tym celu dwa lustra, przymocowane na przeciwległych ścianach, zaowocują wrażeniem bardziej przestronnej i przyjaznej przestrzeni. Ciekawym pomysłem podczas aranżacji wejścia, stanowi również wybór innej powierzchni podłogowej. Wówczas będzie ona oddzieleniem wizualnym od pozostałych zakątków domu. Taki akcent zarysuje estetyczną granicę oraz wpłynie na zróżnicowanie posadzki.

Nasza podświadomość a aranżacja kolorystyczna

Kolory w naszym życiu odgrywają nie tylko rolę estetyczną. Są też jedną z podstawowych środków wyrazu. Niejednokrotnie, podejmowane przez nas decyzje, opierane są o przekaz kolorystyczny, którego znaczenie, zaszyte jest po części w naszej podświadomości. I tutaj na przykład, wybierając do wnętrza zieleń malachitową lub zieleń Veronese’a, możemy mieć pewność, że pochłonie nas tym samym kolor natury i harmonii. Kolory natury wpływają na nasz nastrój. Wykazujądziałanie głęboko odprężające oraz kojące zmysły

Jednak zanim rozpoczniemy przygodę, związaną z barwami ścian i tym, w jakiej tonacji chcemy utrzymać pomieszczenie, skupmy się również na tym, czego oczekujemy od pomieszczenia. Jaką ma mieć stylistykę? Jak często będziemy w nim przebywać? Czy górę ma w nim brać klimat czy raczej funkcjonalność?

Kontrastowanie oraz przestrzeń 

Warto pamiętać, że kolory cieplejsze z reguły lepiej współgrają z dużymi wnętrzami. Jeśli zależy nam na wzbogaceniu ich przytulnością, zastosowanie dowolnej tonacji koloru słońca, będzie barwą optymizmu i radości. Dzięki niej będziemy mieć dobry humor, a ponadto staniemy się bardziej zorganizowani. Natomiast jeśli marzy nam się, aby mieszkanie nabrało większego wyrazu, pomalujmy ściany uwzględniając jasny i zimny ton. Działajmy wówczas na zasadzie kontrastu.

Podczas aranżacji wnętrza według naszych marzeń, nie warto ograniczać swojej koncepcji tylko do własnej wyobraźni. Pamiętajmy, że warto czerpać inspiracje z rozmaitych źródeł. Poszerzamy w ten sposób nie tylko własny wachlarz pomysłów, ale i możemy liczyć na rezultat, który być może przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania. Pomogą nam w tym m.in. 

  • homebook.pl
  • sonito.pl
  • e-wystroj-wnetrz.pl
  • decorsystem.com.pl


Wiele ciekawych aranżacyjnych trendów znajdziemy również na pintereście. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jakie konfetti na wesele wybrać?

Różnobarwne konfetti to sposób na niezwykłą oprawę każdego przyjęcia. Tuby wystrzałowe gwarantują niesamowity efekt. Konfetti w kształcie serduszek, motyli lub płatków kwiatów – wystarczy wybrać ulubiony motyw i zapewnić sobie…

Kształtki mosiężne kupisz w hurtowni PROTERM!

Kształtki i złączki mosiężne to produkty, które sprawdzą się podczas budowy czy serwisu praktycznie każdej instalacji (ciepłowniczej, kanalizacyjnej, chłodniczej, wodociągowej). Kształtki mosiężne sprawdzą się także w instalacjach sanitarnych o podwyższonym…