Łóżka piętrowe – sposób na zaaranżowanie małej przestrzeni

Łóżka piętrowe – sposób na zaaranżowanie małej przestrzeni

Wygodne łóżko o optymalnej powierzchni spania zapewnia komfortowy wypoczynek. Dzieci i młodzież nierzadko zamieszkują wspólny pokój, co łączy się z koniecznością wstawienia dwóch mebli. Tracimy w ten sposób cenną przestrzeń. Aby nie przytłaczać wnętrza, warto skorzystać z rozwiązań, które pozwolą na oszczędność miejsca.

Łóżka piętrowe – wady i zalety

Jednym z najchętniej wybieranych mebli dla rodzeństwa, które ma wspólny pokój, są łóżka piętrowe metalowe lub drewniane łóżka zajmują znacznie mniej miejsca niż 2 pojedyncze. W przypadku najmłodszych oznacza to więcej przestrzeni do zabawy. Małe dzieci najchętniej śpią na górze, co może być przyczyną ciągłej rywalizacji między rodzeństwem. Górna miejscówka wydaje im się atrakcyjniejsza i bardziej tajemnicza. Ze względu na pomysłowość dzieci, nie polecamy łóżka piętrowego dla maluchów młodszych niż 3 lata. W ich przypadku skakanie z drabinki, wspinanie się po niej, czy inne wygłupy mogą skończyć się groźnym upadkiem.

Mimo to wiele łóżek piętrowych zostało zaprojektowanych właśnie z myślą o dzieciach. Świadczy o tym obecność bajkowych motywów, żywe kolory, czy mniejsze od standardowych rozmiary. Wydaje się więc, że meble te nie sprawdzą się w przypadku nastolatków. Pod wpływem większego ciężaru górne łóżko drewniane zaczyna nieprzyjemnie trzeszczeć, co jest niezbyt przyjemnym doznaniem dla osoby śpiącej na dole. Tego typu niedogodności wyeliminuje przemyślany zakup – łóżka piętrowe metalowe doskonale sprawdzą się w pokoju nastolatków.

Funkcjonalne łóżka piętrowe metalowe

Główną zaletą łóżek piętrowych metalowych jest prosta wytrzymała konstrukcja oraz ergonomia. Niewielka waga pozwala na przestawianie łóżka. Część z nich można zdemontować i w miarę potrzeb uzyskać 2 pojedyncze łóżka. W ten sposób w dowolnej chwili zmienimy aranżację wnętrza, dostosowując ją do aktualnych potrzeb. Ponadto łóżka piętrowe metalowe dopasowane są do potrzeb dorosłego człowieka – ich wymiary i dostępna powierzchnia spania pozwalają na w pełni komfortowy wypoczynek. Nie ma więc potrzeby wymiany mebla na większy w sytuacji, kiedy dziecko dorasta. Zastosowana barierka ochronna zabezpieczy je przed wypadnięciem z górnego łóżka.

Łóżka piętrowe metalowe – gdzie kupić?

Łóżka piętrowe metalowe o nieco ascetycznym charakterze oferuje sklep internetowy meblemwm.pl. Dostępne meble odwzorowują projekt stworzony dla niemieckiej armii. Solidna czarna metalowa konstrukcja doskonale wpisuje się w klimat minimalistycznych i industrialnych wnętrz. Pozbawione elementów ozdobnych łóżka, zachwycają mocną, a zarazem stabilną ramą 1,2 mm. Wzmocniony stelaż z listew sprężynujących utrzymuje materac na odpowiednim miejscu. Sklep oferuje łóżka z materacem lub bez. Meble wykonano, zachowując wysoką jakość i dbałość o walory estetyczne. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach loftowych. Ich funkcjonalność sprawia, że są chętnie kupowane jako wyposażenie hoteli, burs, czy internatów. Pozwalają na oszczędność miejsca, zachowując przy tym walory użytkowe klasycznego łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Materac lateksowy – wady, zalety, opinie

Na sen poświęcamy sporą część życia. Ma on olbrzymie dla  zdrowia – regeneruje, relaksuje, uspokaja, wpływa na samopoczucie.  Dla dobrego snu znaczenie ma kilka czynników: odpowiednia temperatura w pokoju, wyciszenie,…

Kiedy warto wybrać szafę przesuwną?

Szafa przesuwna jest niezwykle praktycznym meblem, wzmacniającym nowoczesny charakter pomieszczenia. Pojemna, funkcjonalna ze względu na przesuwne fronty szafa zmieści się w małym mieszkaniu oraz w przestronnym apartamencie. Wybieraj kolory i…