Jakie cechy mają płytki marmurowe?

Jakie cechy mają płytki marmurowe?

Płytki marmurowe mają niezwykle szerokie zastosowanie w wielu polskich domach. Okazuje się, że chętnie wybieramy płytki o doskonałej jakości i ciekawym stylu. Podczas wyboru, warto mieć na uwadze wytrzymale płytki, które będą nam służyć przez wiele lat. Marmurowe płytki to dobry wybór do wielu aranżacji wnętrz, dzięki czemu każdy skorzysta z takiego rozwiązania. Jakie zalety mają płytki tego typu? Gdzie można je zastosować? O czym warto wiedzieć?

Płytki marmurowe

Warto zauważyć, że marmur jest materiałem szlachetnym i eleganckim. Był on stosowany już w starożytności. Jego zaletą jest mnogość odcieni i barw. Płytki marmurowe pozwolą nam zastosować odważne rozwiązania we własnym domu. Występują także w delikatnych wersjach i kolorach typu beż, szarości i biel. Właściwości i zastosowanie marmuru nieznacznie różni się od granitu. Marmur szybciej chłonie wilgoć i jest bardziej miękki. Zastosowanie odpowiednich impregnatów sprawi, że wykorzystamy trwałe wykończenie w naszym domu. Nie możemy pominąć sprawdzenia twardości marmuru. Mierzona jest w skali Mohsa. Im wyższa cyfra, tym twardsza płytka. 

Kamienne płytki są naturalnym materiałem, który świetnie przewodzi ciepło. Marmur równomiernie rozprowadza ciepło na całej powierzchni podłogowego ogrzewania. 

Wyjątkowe płytki z marmuru

Płytki marmurowe to dobry wybór do łazienki lub przedpokoju wtedy, gdy nie chcemy inwestować w impregnaty. Marmur jest łatwy do czyszczenia i odporny na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Znajduje zastosowanie we wnętrzach rustykalnych i nowoczesnych. Bardzo dobrze komponuje się z drewnem, metalem i plastikiem. W nowoczesnych domach płytki marmurowe robią prawdziwą furorę. 

Pamiętajmy o tym, że wybranie płytek marmurowych daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Elementy z marmuru spodobają się miłośnikom szyku, elegancji i klasy. Gdzie można wykorzystać te płytki? Najczęściej marmur jest stosowany:

  • na schodach, 
  • na blatach kuchennych,
  • na posadzkach w korytarzu, kuchni, łazience,
  • na parapetach,
  • na kominkach,
  • na elewacjach zewnętrznych i wewnętrznych,
  • na cokołach itp. 

Jak widać, zastosowanie płytek jest bardzo bogate. W trakcie zakupu zwróćmy uwagę na wielkość płytek, ich właściwości i kolorystykę. Dzięki temu stworzymy wnętrze spójne i przytulne. 

Gdzie można znaleźć płytki marmurowe? Najlepszym rozwiązaniem dla klienta jest zakup w sklepie online. Nie trzeba wychodzić z domu, aby znaleźć gustowne płytki do każdego pomieszczenia. Nowoczesne i stylowe materiały naturalne przyciągają uwagę odbiorców. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Klimatyczne wakacje

Piękna pogoda, wspaniała przyroda i zdrowy klimat – to najważniejsze czynniki zwiastujące udane wakacje.  Do udanego urlopu nie potrzeba wiele – sam wyjazd poza miejsce zamieszkania sprawia, że ładujemy akumulatory.…

Jak stworzyć brief projektu nowego domu?

Planowanie nowego domu lub remontu jest bardzo dużym i ekscytującym projektem, który wymaga gruntownego przygotowania. Szczególnie realizacja Twojej wizji może wydawać się trudnym procesem. Chcemy Ci pokazać, jak najlepiej podejść…

Jak zabezpieczyć dach przed kunami?

Każdy właściciel i mieszkaniec domu przyzwyczajony jest do tego, że od czasu do czasu znajdować będzie różnego rodzaju zwierzęta, czy też owady, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wyrządzać…