Deska do prasowania – czy jej wybór ma znaczenie

Deska do prasowania – czy jej wybór ma znaczenie?

Wybór deski wydaje się czymś intuicyjnym – przecież model nie ma większego znaczenia. Nie do końca tak to wygląda. Deska musi posiadać kilka funkcji, które sprawią, że prasowanie będzie wygodne i bezpieczne. Zatem jaką deskę do prasowania wybrać?

Wymiary i zastosowanie

Chociaż zastosowanie deski do prasowania znają wszyscy, obecnie na rynku dostępne są modele, które znacznie odbiegają od desek używanych przez nasze mamy czy babcie. Dlatego koniecznie zastanów się, co jest w twoim domu potrzebne. Czy prasujesz często, czy raczej sporadycznie? Jak duże są ilości tych ubrań? Jeśli prasowanie to istotna część twoich prac domowych, istnieje kilka produktów, które mogą ci ją ułatwić. Jeśli nie – najprostsza deska o dużej stabilności będzie w sam raz. Pamiętaj także o tym, że deska do prasowania może mieć różne gabaryty. Pomyśl zatem o tym, czy ma ona być kompaktowa, czy raczej większa.

Lekkość i stabilność

Pamiętaj, że deska do prasowania powinna być przede wszystkim stabilnym narzędziem twojej pracy. Nie może się składać ani przemieszczać, gdyż to zmniejsza twoje bezpieczeństwo. Dodatkowo duże znaczenie mają także jej gabaryty – lekka deska jest łatwiejsza do rozłożenia. Pomyśl o tym podczas zakupu.

Dodatkowe wyposażenie

Nie zapominaj także o wyposażeniu deski w specjalny pokrowiec na deskę, podstawę pod żelazko, antenkę zapobiegającą plątaniu się kabla czy też generator pary. Im więcej dodatków w wyposażeniu deski znajdziesz, tym łatwiejsza będzie twoja praca.

Aktywna deska

Na rynku dostępne są nie tylko zwykłe deski, ale także tak zwane deski aktywne. To sprzęt, któremu bliżej jest do stołu prasowalniczego – umożliwia odsysanie pary, podgrzewanie powierzchni czy generowanie nadmuchu, który pozwala na prasowanie balonowe. Jeśli twoje ubrania potrzebują bardzo różnorodnej pielęgnacji ze względu na krój i wykorzystany materiał, aktywna deska może okazać się tym, czego potrzebujesz.

Z pewnością nie wybieraj deski tylko na podstawie ceny czy wyglądu. Zastanów się nad tym, czego dokładnie potrzebujesz i co pomoże ci ułatwić sobie pracę. Na Leifheitsklep.pl znajdziesz wiele rozwiązań, które mogą ci w tym pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Odpowietrzanie pompy centralnego ogrzewania

W okresie jesienno-zimowym bardzo ważny jest komfort cieplny w pomieszczeniu. Zapewnia go sprawnie działające centralne ogrzewanie. Skutki awarii instalacji centralnego ogrzewania są nieprzyjemne i skłaniają właściciela do jak najszybszych działań.…

Jak funkcjonalnie urządzić garaż?

Przydomowy garaż najczęściej jest wbudowany w bryłę budynku. Czasami może stać obok głównego budynku, stanowiąc osobny budynek. Służy najczęściej do przechowywania samochodu, urządzeń niezbędnych do utrzymania porządku w domu czy…

Systemy modułowe w biurze – wygoda i elegancja

Modułowe systemy mebli biurowych są dziś niezwykle popularne. Głównie ze względu na swoją funkcjonalność i praktyczne wykorzystanie niemalże w każdej przestrzeni. System modułowy w biurze sprawdza się doskonale i można…